Новини

keyboard_backspaceНазад

Навчальний візит до Німеччини

Кількість перегляглядів:313 event

  За підтримки програми “U-LEAD з Європою” 9-13 квітня 2018 року директор Центру Тетяна Литвиненко перебувала у складі української делегації з навчальним візитом у Німеччині.  Представники Нацдержслужби України, Кабінету Міністрів України, Мінрегіону, керівники всеукраїнського та низки регіональний центрів підвищення кваліфікації державних та магістерських програм закладів вищої освіти України вивчали досвід професійного навчання державних службовців у Німеччині.

  Впродовж тижня українські фахівці мали низку зустрічей з представниками регіональних органів влади Берліну, Потсдаму, закладів професійного навчання державних службовців та знайомилися з організацією професійного навчання, практикою впровадження навчальних програм. Зокрема, побували в Академії державного управління та муніципальній асоціації тренінгів (м.Берлін), компанії UP Transfer Потсдамського університету, Бранденбурзькій муніципальній академії, Федеральному університеті публічного адміністрування, Академії профспілки державних службовців, Школі врядування Херті. 

  Велику зацікавленість викликала мережева зустріч учасників програм   GIZ - Німецького товариства міжнародного співробітництва “Зроблено з Німеччиною”, в ході якої представники Грузії, України, Пакистану, Палестинських територій, Гани разом зі своїми німецькими колегами обмінялися досвідом здійснення децентралізації та професійного навчання публічних службовців. 

  Перший заступник Голови Нацдержслужби Володимир Купрій під час панельної дискусії зазначив, що стратегічною метою української реформи децентралізації є створення безпечного та комфортного середовища для життя людини шляхом побудови  ефективної системи влади. Це, в свою чергу, вимагає відповідних спроможних інституцій та високопрофесійного персоналу на публічній службі. Тому питання професійного розвитку, професійного навчання публічних службовців не менш важливі, ніж розвиток інфраструктури територіальних громад.

  Пізнавальними та корисними були зустрічі у районній адміністрації району Берлін-Спандау та федеральному офісі Німецької профспілки державних службовців. 

  Українська делегація також мала партнерську зустріч в Міністерстві економічної співпраці й розвитку та обговорила питання співпраці, взаємодії в сфері реформування системи професійного навчання державних службовців та децентралізації.