Новини

keyboard_backspaceНазад

ПротиДій торгівлі людьми – загальний слоган у захисті прав людини

Кількість перегляглядів:371 event

  У 2013 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, основною метою якого є підвищення рівня поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми і привернення уваги до тяжкого становища жінок, чоловіків, хлопчиків і дівчаток, які постраждали від цього злочину.

  5 липня 2018 року Мінсоцполітики проведено чергове засідання міжвідомчої робочої групи з протидії торгівлі людьми  з метою підготовки до проведення Всеукраїнської інформаційно-просвітницької кампанії з нагоди відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми.

  У засіданні робочої групи взяли участь представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Лідія Козуб та Наталія Тимошенко, а також представники центральних органів виконавчої влади, міжнародних організацій та громадських об’єднань.

  В цьому році з метою відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми планується провести масштабні інформаційно-просвітницькі заходи по території всієї України з метою інформування якомога більшої кількості громадян про проблему сучасного рабства.

  Зокрема, молодіжні організації такі, як Національна скаутська організація України «Пласт» та Національна організація скаутів України  (НОСУ), проведуть флеш-моб в соціальних мережах з протидії торгівлі людьми, а також залучать активну молодь до заходів, які проводитимуться 30 липня.

  30 липня в місті Києві протягом дня буде проведено декілька інформаційних заходів на різних локаціях, починаючи з площі Майдан Незалежності, де буде відкрито інтерактивну інсталяцію та презентовано соціальну мініатюру за участі Ґендерного інтерактивного театру Школи рівних можливостей, і завершуючи інформаційним заходом на Центральному залізничному вокзалі м. Києва.

  Також, в рамках проведення Всеукраїнської інформаційно-просвітницької акції планується залучити консульські установи та дипломатичні представництва України за кордоном, які розміщуватимуть соціальну рекламу з протидії торгівлі людьми на своїх веб-сторінках та у приміщеннях.

  До акції  також долучиться й Державна прикордонна служба, яка розміщуватиме інформаційні буклети на пунктах пропуску через Державний кордон України.

  Крім цього, у всіх областях України буде проведено місцеві інформаційно-просвітницькі акції, спрямовані на підвищення рівня обізнаності громадян про проблему торгівлі людьми, та надання інформації про шляхи отримання допомоги. Результатом проведеного засідання є розробка учасниками засідання загального слогану «ПротиДій торгівлі людьми», який окреслює проблему торгівлі людьми в Україні та закликає до конкретних кроків у боротьбі з такою проблемою.

  Під таким гаслом Мінсоцполітики спільно з суб’єктами Національного механізму взаємодії планує проводити інформаційні кампанії з протидії торгівлі людьми з метою зменшення випадків потраплянь громадян України у таку ситуацію.

  Щороку, органами влади України ідентифікуються близько 200 громадян, які стали жертвами торгівлі людьми. За даними міжнародних організацій, ця цифра значно вища, і сягає близько 1 тисячі осіб.

  Тому, завдання Мінсоцполітики докласти максимум зусиль не лише для ідентифікації тих осіб, які, на жаль, потрапили у таку ситуацію, але й проінформувати максимальну кількість людей про небезпеку.

Прес-служба Міністерства соціальної політики України.