Новини

keyboard_backspaceНазад

1 червня 2012 року проведено міжнародну науково-практичну конференцію «Ґендерні підходи у сфері державної служби та служби в органах місцевого самоврядування»

Кількість перегляглядів:1163 event
  Учасниками конференції були науковці вищих навчальних закладів, експерти, представники неурядових громадських об’єднань України, зокрема Дніпропетровська, Києва, Львова, Луцька, Харкова, Рівного, а також управлінці-практики зі структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій, районних і міських (міст обласного значення) рад.

  

  На цьому науково-практичному    заході   обговорено актуальні проблеми ґендерних підходів у державному управлінні та місцевому самоврядуванні, ґендерні стратегії в теорії та практиці державного управління,  партнерство органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадськості в утвердженні рівних прав і можливостей жінок та чоловіків у світі та в Україні.

  

  У роботі конференції взяли участь і виступили Пітер Даффі, завідувач відділу стратегічного розвитку у відділі Стратегічного Розвитку і Розробки Програм Агентства  США з питань міжнародного розвитку, Олена Суслова, Координатор з ґендерних питань Програми сприяння Парламенту ІІ, яка зосереджує увагу на ефективних механізмах розвитку законотворчої політики і посиленні спроможності законодавчої та виконавчої гілок влади у цій царині.
  Про проблеми ґендерної асиметрії в системі державного управління України  йшлося у виступі Валентина Малиновського, доктора політичних наук, доцента, начальника управління державної служби Головдержслужби України у Волинській області; на інформаційно-комунікаційному аспекті ґендерної політики Європейського Союзу закцентувала увагу присутніх Євгенія Тихомирова, доктор політичних наук, професор, завідувач кафедри міжнародної інформації Волинського національного університету імені Лесі Українки; інформаційно-аналітичний огляд українських навчальних і методичних посібників із навчання гендерному мейнстрімінгу зробила Марфа Скорик, кандидат філософських наук, виконавчий директор Київського інституту ґендерних досліджень; про стан та перспективи  ґендерних перетворень у місцевому самоврядуванні висловила свою точку зору Елла Ламах, аспірант кафедри державної політики та управління політичними процесами Національної академії державного управління при Президентові України.

  

  

  Своїм поглядом на проблему влади і ґендеру поділилася з присутніми  Тетяна Власова, доктор філософських наук, професор, завідувачка кафедри «Філологія і переклад» Дніпропетровского національного університету залізничного  транспорту імені академіка В. Лазаря.  Із цього ж університету на конференції виступили кандидат філософських наук Тетяна Купцова та аспірантка Ірина Колієва.
  Оксана Ярош, кандидат політичних наук, доцент, доцент кафедри політології Волинського національного університету імені Лесі Українки, директор Волинської обласної громадської організації «Гендерний центр», переконливо продемонструвала роль Інституту омбудсмана з рівних прав і можливостей жінок та чоловіків у світі як інструмент впровадження ґендерної рівності.
  Для багатьох учасників конференції став надзвичайно цікавим відкриттям Музей історії жіноцтва, історії жіночого та ґендерного руху (м.Харків), поки що єдиний в Україні та в Східній Європі. Потужний інформаційний ресурс Музею, зокрема його віртуальну версію,  наочно продемонструвала Тетяна Ісаєва, начальник відділу «Ґендерний ресурсний центр» комунальної установи «Харківський обласний центр молоді».
  Досвідом формування ґендерної культури державних службовців і посадових осіб  місцевого самоврядування поділилася Тетяна Литвиненко, директор Волинського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.
  Завідувач кафедри державного управління Волинського ЦППК Людмила Матящук презентувала на конференції узагальнення з ґендерної проблематики «Треніги з ґендерної політики: уроки-підсумки».