Новини

keyboard_backspaceНазад

Тематичний постійно діючий семінар «Бухгалтерський облік та фінансова звітність у бюджетних установах»

Кількість перегляглядів:785 event
«Мудрий не той, хто знає багато,  
а той, чиї знання корисні» 
(Есхіл)
  Чи не кожен керівник ці слова найперше адресує своєму бухгалтерові. Професія бухгалтера є однією з найдавніших. Вона є досить престижною в країнах з розвинутою економікою, стала престижною і в незалежній Україні. Слово “бухгалтер” прийшло до нас з німецької мови і у перекладі означає “книговодій”.
  Бухгалтер має забезпечити достовірне ведення бухгалтерського обліку, приносити користь установі шляхом пропозицій щодо вибору кращих альтернативних управлінських рішень. 
Обов’язки, що покладаються на головного бухгалтера і апарат бухгалтерії, вимагають від усіх облікових працівників глибоких професійних знань, вдумливого ставлення до справи, принциповості, стійкості у відстоюванні норм законності. 

  

  Тому значну увагу Центр приділяє навчанню керівників бухгалтерських служб. Так, відповідно до плану-графіка на 2012 рік, 27 листопада проходив тематичний постійно діючий семінар «Бухгалтерський облік та фінансова звітність у бюджетних установах» для головних бухгалтерів районних, міських (міст обласного значення) рад, райдержадміністрацій та структурних підрозділів облдержадміністрації.

    

  Організації навчального процесу передувало вивчення потреб щодо тематики та проблемних питань. Проаналізувавши  та узагальнивши ці  питання розробили  розклад занять, за яким проходило навчання. Серед пріоритетних були визначені питання
• змін в законодавстві про працю та заробітну плату, індексації заробітної плати;
• особливостей  призначення, нарахування та виплати лікарняних у 2012 році;
• основних напрямів розвитку бюджетної політики на 2013 рік (рекомендації головним розпорядникам);
• порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів, змін та вимог по складанню фінансової звітності в 2012 році бюджетними установами;
• обліку, інвентаризації та списання основних засобів; 
• типових порушень фінансово – бюджетної дисципліни, які найчастіше фіксуються в актах ревізій та перевірок в установах та організаціях.

    

  Зі слухачами працювали управлінці-практики: Авраменко Світлана Зотівна – заступник начальника територіальної Державної інспекції з питань праці у Волинській області; Лавренюк Світлана Остапівна – головний спеціаліст відділу соціальних виплат виконавчої дирекції Волинського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності; Піонтковська Любов Василівна – начальник управління фінансів невиробничої сфери головного фінансового управління облдержадміністрації; Кобець Євгенія Мелетіївна – начальник управління фінансового, інформаційного, господарського забезпечення та фінансів органів влади – головний бухгалтер головного фінансового управління облдержадміністрації; Карпюк Валентина Михайлівна – начальник управління обслуговування кошторисів розпорядників коштів та інших клієнтів, моніторингу та контролю платежів головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області; Приходько Галина Олександрівна – начальник управління консолідованої фінансової звітності головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області; Пасічник Леся Петрівна – головний казначей планово-фінансового відділу головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області; Бондар Валентин Васильович – завідувач сектору моніторингу, ризикових операцій та державних закупівель Державної фінансової інспекції України  у Волинській області; Сидорчук Олександр Віталійович – заступник начальника відділу інспектування органів державної влади Державної фінансової інспекції України у Волинській області.