Новини

keyboard_backspaceНазад

Мовна політика в Україні

Кількість перегляглядів:704 event
  16 травня відбувся круглий стіл «Мовна політика в Україні» для державних службовців структурних підрозділів облдержадміністрації, окремих територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади (у рамках навчання за професійною програмою).
  Учасники круглого столу обговорювали  законодавчі проблеми мовного питання та історію мовної політики в Україні,  «Європейську хартію регіональних або меншинних мов» у контексті українських реалій. 

  

  Йшлося про те, що реальна, а не декларована мовна політика в державі має забезпечити соціальний престиж державної мови і наповнити реальним змістом всю парадигму суспільних функцій національної мови. Важливо, щоб Україна використала позитивний досвід країн Прибалтики, Чехії, Франції, Фінляндії у вирішенні мовних проблем. Застереженням Україні має стати сумний досвід Ірландії, яка, здобувши 1921 року державну незалежність, не зуміла зупинити процес мовної асиміляції і втратила ще живу, але обмежену в побутуванні ірландську мову. Дискусійним було питання про дві державних мови в Україні.


  Спілкувалися зі слухачами Світлана Калениківна Богдан, Лариса Петрівна Павленко  – науковці кафедри історії та культури української мови Інституту філології та журналістики Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, та  Людмила Ананіївна Матящук – завідувач кафедри державного  управління  Волинського обласного  центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.